Aktualności

Wydawnictwo Świętego Wojciecha na XXIV Targach Wydawców Katolickich


Kolejna edycja Targów Wydawców Katolickich zbliża się wielkimi krokami – to niezwykłe wydarzenie dla „katolickiej branży wydawniczej” i miłośników książek. Odwiedzający tegoroczną imprezę czytelnicy będą mogli zapoznać się również z ofertą bestsellerów i nowości Wydawnictwa Świętego Wojciecha.Jedno z najstarszych wydawnictw katolickich w Polsce zaprezentuje podczas dni targowych swoje największe bestsellery, nowości, a czytelnicy będą mogli spotkać znanych i lubianych autorów.
 
Już w sobotę o godzinie 10:00 będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie – w sali koncertowej Zamku Królewskiego gościć będziemy Zygmunta Kwiatkowskiego SJ – misjonarza, który na Bliskim Wschodzie spędził ponad 30 lat oraz autora reportażu Za daleki Bliski Wschód, a także Janinę Ochojską, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej. Zacni goście wezmą udział w dyskusji panelowej poświęconej: Skutecznej pomocy ofiarom wojny oraz uchodźcom na Bliskim Wschodzie. Spotkanie poprowadzi Tomasz Królak, wiceprezes Katolickiej Agencji Informacyjnej.
 
Szkoła kaligrafii św. Pawła z Tarsu
Nie lada gratką dla miłośników sensacji i historii będzie „Szkoła kaligrafii św. Pawła z Tarsu”, która wprowadzi odwiedzających w klimat nowej serii powieści sensacyjnych – Pergaminy
i Tajemny szyfr.  Czytelnicy dowiedzą się więcej o kaligrafii i rękopisach, otrzymają faksymile starego pergaminu  z fragmentem I Listu św. Pawła do Koryntian.
 
Spotkanie z „mistrzem słowa”
Wydawnictwo Świętego Wojciecha w ostatnim roku poszerzyło swoją ofertę o kolejne audiobooki m.in. z serii Na osi czasu. Dlatego też postanowiliśmy miłośnikom audiobooków dostarczyć niezapomnianych wrażeń w postaci spotkania z Wojciechem Żołądkowiczem, autorem interpretacji powieści Świadek Güntera Kriegera. To niezwykłe spotkanie przeniesie odwiedzających nasze stoisko w czasy głównego bohatera Stefatona – młodego Greka, członka grupy aktorskiej, który na skutek nieoczekiwanych zdarzeń jest świadkiem ukrzyżowania Jezusa z Nazaretu.
 
Dla dzieci
W czasie trwania Targów Wydawców Katolickich najmłodsi czytelnicy będą mogli spotkać się z misiem Wojtkiem, bohaterem książki Elizy Piotrowskiej – Wojtek. Żołnierz bez munduru. Sięgnęła ona po historię najsłynniejszego niedźwiedzia na świecie. Niedźwiedź Wojtek to żołnierz, który wędrował z armią generała Andersa przez Bliski Wschód, a następnie znalazł się we Włoszech, gdzie walczył o Monte Cassino. Dzieci poznają najsłynniejszego misia na świecie za sprawą warsztatów plastycznych, podczas których będą projektować własne ordery i odznaczenia wojskowe, a na koniec otrzymają drobne upominki-niespodzianki.
 
Pod opieką anielskich skrzydeł - quizy językowe i poskramianie strachów
Siódme niebo. Przygód nie tylko językowych ciąg dalszy to książka s. Ines Krawczyk MChR, która wprowadza młodych czytelników w świat językowych zawiłości. Zaprosi ona najmłodszych do zabaw, podczas których dowiedzą się, co to znaczy „anielska cierpliwość” lub znaleźć się w „siódmym niebie”. Ponadto s. Ines Krawczyk MChR za sprawą książki Puk! Puk! Czy to mój Bóg? próbuje okiełznać wszystkie strachy i stresy wywołane spowiedzią świętą. Podczas spotkania z dziećmi wprowadzi je w piękną tajemnicę Sakramentu Pojednania.
 
Na miłośników książek będzie czekało jeszcze wiele innych niespodzianek, a wszystko na stoisku 134.
 
Zapraszamy na spotkania i warsztaty na naszym stoisku
12.04.2018 r. (czwartek)
11:00 – 14:00 - warsztaty plastyczne w namiocie w strefie dzieci inspirowane książką Wojtek. Żołnierz bez munduru (namiot przed Arkadami Kubickiego).
 
14.04.2018 r. (sobota)
11:00-12:00 – panel dyskusyjny z udziałem Zygmunta Kwiatkowskiego SJ, Janiny Ochojskiej (PAH) na temat skutecznej pomocy uchodźcom i ofiarom wojny na Bliskim Wschodzie (sala koncertowa).
12:00-12:30 – spotkanie na stoisku z Zygmuntem Kwiatkowskim SJ, promocja książki Za daleki Bliski Wschód.
14:00-15:00 – spotkanie z s. Ines Krawczyk MChR. Promocja książki Siódme niebo oraz Puk! Puk! Czy to mój Bóg?
 
15.04.2018 (niedziela)
11:00-12:00 – spotkanie z Wojciechem  Żołądkowiczem, promocja audiobooka Świadek.
12:00 -14:00 – Szkoła kaligrafii św. Pawła z Tarsu, promocja serii Strefa sensacji.